Postup přípravy receptu Bramborová kometa míjející rajčatový Saturn:
Brambory omyjeme, rozřízneme podélně na dvě půlky, které mírně osolíme, postavíme řeznou plochou na poolejovaný plech nebo na pekáč a v peci opečeme dozlatova i s kůží.
Kolečka šunky po obvodě nařízneme několika mělkými řezy a na kousku másla mírně opečeme z obou stran na pánvi (to bude koma jako komety).
Z listů pekingského zelí vyrobíme ocas komety tak, že kromě košťáloidní části rozřížeme podélně listy na jemné cancoury (řezy můžeme provádět podél pravítka nebo obrácené vařečky – jde to rychleji).
Pekáček s opečenými půlkami vyndáme z pece a takovým tím kulatým ďoubátkem (ostrou malou kávovou lžičkou nebo i nožíkem) uděláme opatrně na povrchu bramborové komety několik kráterů. Do ďůlků vložíme kostky tvrdého sýra a v peci je necháme ještě chvilku roztavit.
Připravené listy zelí (ohon komety) položíme na talíř a vlasy upravíme do rozevřena. Na spojený košťáloidní konec položíme kolečko opečené šunky, na něj pak vycentrujeme bramboru (jádro komety).
Z velkoprůměrového rajčete uřízneme špičky (vlastní planeta Saturn) a dva plátky ze středu. Z plátků vyďoubáme osemení a vytvoříme tak Saturnův prstenec. Saturn zkompletujeme a naaranžujeme ke kometě.
----------
Vaříme-li pro dospělé, řádně vše popepříme (otabaskujeme, očesnekujeme, ...), šunku nahradíme bůčkem, z rozpůlených kulatých červených feferonek uděláme třeba Mars, z čabajky uděláme srpek Měsíce a ze strouhaného křenu Mléčnou dráhu.