Pizza
Pizzu jistě nemusíme vůbec představovat. Tento kulatý slaný koláč se stal symbolem italské kuchyně. Po celém světě existuje přemíra různých variant – od sladkých až po plněné, se silnou vrstvou těsta. Ta pravá italská pochází z Neapole, která se již od 18. století prodávala v podobě, jak ji všichni známe. Ta nejznámější – Margherita se zrodila na počest královny Margherity v roce 1889. Místní kuchtík upekl pizzu v národních barvách Itálie: rajčata – červená, bazalka – zelená, sýr – bílá barva.
A jaký je vlastně ten jejich pravý původní recept oblíbené pizzy Margherita?
Pizza Margherita pro 4 osoby
Těsto:
1 sáček (7 g) práškového droždí nebo 30 g čerstvého droždí
2 čajové lžičky cukru krupice
500 g hladké mouky
1 lžička soli
2 lžíce olivového oleje, olej na vymazání
Na pizzu:
400 g sladkých masitých rajčat
1 lžíce olivového oleje
1 lžíce sušeného oregana
1 hrst čerstvého oregana nebo bazalky na posypání
1 lžička soli
1/2 lžičky kajenského pepře
200 g čerstvě nastrouhaného sýra mozzarella
Tiramisu
Nejslavnější třešničkou na dortu celého italského menu je bezpochyby dezert Tiramisu. Tiramisu vzniklo v italské oblasti Toskánsko, odkud se dále rozšířilo do celého světa. Tento tradiční italský dezert ve volném překladu znamená „rozvesel mě“. Není vůbec divu. Díky svým přísadám a sýru mascarpone se řadí mezi nejtučnější dezerty vůbec.
Italské masové koule
Italové jsou posedlí masovými koulemi. Téměř každá italská rodina má svůj vlastní rodinný recept z různých druhů ingrediencí. Věřte nebo ne, masové koule nejsou v Itálii tradičně servírovány se špagetami, jak by každý strávník italského jídla očekával. Podle tradičních receptů se do těsta přidává oblíbený sýr parmazán, který hotovým masovým koulím dodává tu správnou, vytříbenou chuť.
Zdroj, foto: TV Paprika