Skvělé jídlo je na stole, hladovým strávníkům se užsbíhají sliny – to je ten správný čas otevřít si lahev dobrého piva. Ale kterou a k čemu?
„Výběr je pro milovníky chmelového moku stále větší a správnězvolené pivo může jen podpořit chuť toho kterého pokrmu,“ říká sládek a doplňuje: „Typický český guláš si například žádá světlé pivo s výrazným řízem. Lahodná žebírka nebo poctivý kus hovězího zase skvěle podpoří nefiltrované pivo velmi silné hořkosti a se svěžím citrusovým aroma.“ Klasická svíčková se šesti podle něj ještě lépe vynikne, když k ní popíjíte polotmavé pivo sametové chuti. Pořádná pečínka pak bude mnohem kvalitnějším chuťovým zážitkem v kombinaci s hořkým a zároveň řízným světlým pivem.
Výrazné pivo si dejte k rybám a lehkým jídlům
K lehkým pokrmům se hodí výraznější chutě, například těstoviny s rajčatovou omáčkou či pizzu je záhodno zapíjet polotmavým nefiltrovaným pivem s příjemným chmelovým aroma. Například k dietnější rybě ideálně sedí osvěžující pšeničný ležák s aromatickými tóny ovoce a jemnou hořkostí. Naopak vánoční kapřík a další tučné ryby si zaslouží něco skutečně výjimečného.
Poznejte nepoznané: Dezerty a pivo
Dávat si k sladkostem pivo? Není to zvláštní? Vyzkoušejte a zažijete něco výjimečného. I takové české klasiky, kterými jsou jablečný štrúdl nebo povidlové buchty, se změní v neobvyklou delikatesu, pokud k nim budete pít ochucené pivo s vyrovnaným mixem hořkosti s osvěžující mi tóny exotického ovoce, které parádně podpoří sladkou chuť. Palačinky s čokoládou si naopak užijete s hutnější chutí sladších tónů karamelu tmavého piva, kombinovanou s příjemnou hořkostí.
Zdroj, foto: Litovel